Potřebuje Váš pejsek zhubnout?

Potřebuje Váš pejsek zhubnout?Vánoční svátky a Silvestr jsou za námi a my jsme dopřáli sobě i svým mazlíčkům sem-tam nějakou tu dobrotu navíc. Výsledkem je, že bychom si teď všichni měli nasadit neoblíbenou dietu – nežer a cvič! Je Vám to povědomé?

Pravdou je, že naši mazlíci od začátku zimy zpravidla nemají tolik pohybu, jako v létě. Jednoduše se nám nechce trávit hodiny venku, protože i když na většině našeho území stále ještě nemrzne, počasí procházkám moc nepřeje. 

Sluníčka jsme si v letošní zimě moc neužili, zato mlha, mrholení, déšť samotný nebo v kombinaci se sněhem nám nechybí. Pejskům je to většinou úplně fuk – jsou šťastní, když mohou lítat venku, aportovat balónek a větve všeho druhu, občas (jako naše kokršpanělka Betty) využít koupání v potoce, ale vezmou zavděk i hlubokou blátivou louží. Další důvod, proč procházky zkrátit. Každodenní umývání zabláceného chlupáče nás taky moc nebaví. Naši mazlíčci tak za poslední čtyři měsíce přišli o část pohybových aktivit a uvelebili se na delší dobu na gauči. A tloustnou. Jak to řešíme my s našimi chlupatými kamarády? Přešli jsme z krmiva Magnusson Meat &Biscuit Adult na variantu Light.

Magnusson Meat &Biscuit Lightsnížený obsah čerstvého hovězího masa oproti variantě Adult o 10%. Tím je sníženo množství tuku z 12% na 8%, také množství bílkovin je nižší, ale pouze o 4%. Magnusson Meat &Biscuit Light obsahuje vyšší podíl vlákniny, kterou pejsek nevstřebává a která jednak urychluje průchod potravy tenkým i tlustým střevem, a jednak na sebe váže část tuků, přítomných v zažívacím traktu psa. Zvýšen je i podíl sacharidů, což je dostatečný zdroj energie a pejsek si neukládá tukové zásobičky. Magnusson Meat &Biscuit Light obsahuje naprosto stejné množství vitaminů, minerálů a stopových prvků, jako varianta Adult a proto našim mazlíkům nechybí žádná z těchto důležitých složek potravy.  Množství energie, obsažené ve 100g Magnusson Meat &Biscuit Light je 1359kJ, což je o 85kJ méně, než ve variantě Adult. Toto množství stačí pokrýt energetickou potřebu méně aktivního pejska.

Magnusson Meat &Biscuit Light je vhodný i pro starší psy. Díky sníženému obsahu tuku pejskové nepřibývají na hmotnosti a snížené množství bílkovin šetří jejich játra. U každého psa, stejně jako člověka, se stoupajícím věkem klesá schopnost jater metabolizovat látky, které do nich přicházejí krevní cestou a mírně se snižuje i filtrovací schopnost ledvin. U obou orgánů se při zdravém stárnutí nejedná o velké rozdíly, ale je třeba s tím počítat.  Stárnoucí pejsek může být krmen jak variantou Adult, tak Light krmiva Magnusson Meat &Biscuit, záleží na jeho denní spotřebě energie.  Obě varianty, stejně jako ostatní (Junior a Work) jsou vyrobeny z prvotřídních čerstvých surovin (hovězí maso, vejce, mrkev, bramborová vláknina, za studena lisovaný řepkový olej, ječmen , rozmarýnový olej) v BIO kvalitě, což je přínosem pro zdravý život našich psích kamarádů. Díky obsahu přírodních vitamínů, minerálů a stopových prvků pomáhá Magnusson Meat &Biscuit prevenci civilizačních chorob, které se bohužel vyskytují nejen u lidí, ale i u jejich chlupatých mazlíků. Krmivo Magnusson Meat &Biscuit Light pomůže udržet Vašeho mazlíčka v kondici i přes zimu, kdy může být možnost pohybu omezena.

Přejeme Vám I Vašim psím mazlíčkům v novém roce hodně zdraví, štěstí a společných krásných zážitků.

PF 2012 Doktorka Romana

Potřebuje Váš pejsek zhubnout?
Ohodnoťte tento článek

Může se Vám líbit...