Oven-Baked Tradition – kanadské v troubě pečené krmivo poprvé v Evropě!

Oven-Baked Tradition - kanadské v troubě pečené krmivo poprvé v Evropě!Když jsme před čtyřmi lety zakládali společnost Doktorka Romana Pet Food věděli jsme, že se chceme věnovat krmivům, které mají duši. Něčemu jedinečnému co prospívá pejskům a kočičkám po všech stránkách. První krmivo, které odpovídalo naší filozofii byl švédský Magnusson. V troubě pečené granulky, které se vyznačovaly dostatečným obsahem masa. Toto krmivo i po letech používání udrželo naše nadšení pro technologii pečení (Oven Baked). Jen jsme chtěli víc. Krmivo, které bude spojovat technologii pečení a holistickou (celostní) filozofii složení receptur. Od prvního jednání do prvního kontejneru v našem skladu to trvalo dva a půl roku. Konečně jsme však dosáhli svého! Jsme první kdo do Evropy přivezl kanadské, holistické, v troubě pečené krmivo

Oven-Baked Tradition

Proč je pro nás technologie Oven Baked (pečení) tak důležitá?
V první řadě srovnejme výrobní technologie, abychom si uvědomili rozdíly.

Hledáte kvalitní krmivo pro svého pejska nebo kočičku?

Už nemusíte. Kanadské, v troubě pečené, holistické krmivo Oven-Baked Tradition si zamiluje

 • Extrudace
  Extrudace nebo-li vytlačování je technologie vysoce efektivní. Umožňuje výrobci vyrábět desítky tisíc tun krmiva ročně. Proto je 99% krmiv na trhu extrudovaných.
  Představte si, že semelete všechny suroviny na velmi jemný prášek a pak je pod vyšším tlakem než je atmosferický, proženete strojem, který se jmenuje extrudér. V určité fázi tohoto procesu granule prochází teplotou okolo 120oC a tím znehodnocuje některé látky v krmivu obsažené. Následně z extrudéru vyjde granule bez chuti a zápachu. Proto musí projít dalšími nástřiky tuků a digestů (zchutňovadel).
  Granule takto vyrobená má dobrou stravitelnost, avšak při namočení bobtná a tím zbytečně zatěžuje zažívání zvířete.

Jak se to dělá? Extrudace z Discovery channel

 • Oven Baked (pečení)
  Technologie pečení krmiva není zdaleka tak ekonomicky efektivní. Při srovnatelné velikosti továrny dokáže procesem pomalého pečení vyrobit pouze jednotky tisíců tun krmiva ročně.
  Představte si, že si doma pečete sekanou. Na hrubo namelete maso, vejce a všechny přísady. Umícháte těsto a dáte pomalu péct do trouby. Pozor! Teplota nesmí překročit 95oC. Granulka, která z trouby vyjde již není dále zpracovávána. Všechna chuť a vůně zůstává.
  Granule takto vyrobená má taktéž výbornou stravitelnost. V žaludku zvířátka však nebobtná, pouze se rozpadne a je šetrná k jeho zažívání.

Pečení v Bio Biscuit

Naše nadšení pro pečené krmivo je jistě pochopitelné.

Proč tedy více výrobců krmivo nepeče?
Je to myslím zřejmé z popisu technologií. Nadnárodní gigant je zaměřen na zisk a technologie Oven Baked pro něj není efektivní.

Oven-Baked Tradition (OBT) je konkurencí Magnussonu?
Doktorka Romana to tak nevnímá.
Protože na našem trhu jsou pouze dvě pečená krmiva (OBT a Magnusson) jde spíše než o konkurenci o rozšíření sortimentu pečených krmiv. Posuďte sami:

Výrobce Hlavní zdroj masa Příloha Maloobchodní cena denní krmné dávky pro 30kg psa
Magnusson Meat&Biscuit Adult 14kg hovězí + vepřové grahamová mouka 40Kč
OBT Adult Chicken 12,25kg kuře ječmen + oves 43Kč
OBT Adult Lamb 12,25kg jehně ječmen + oves 43Kč
OBT Adult Fish 12,25kg ryby ječmen + oves 43Kč
OBT Adult Fish Grain Free 12,25kg ryby tapioka + brambor 48Kč

OBT je koncentrovanější krmivo než Magnusson proto má zhruba o 20% nižší krmnou dávku.
OBT Grain Free je ještě koncentrovanější než OBT proto má krmnou dávku ještě o zhruba 12% nižší.

OBT vyrábí první pečené krmivo pro kočky na světě!
Ano je to tak. Na světě jsme neobjevili jinou společnost, která by se věnovala pečeným krmivům pro kočky.

A chutná to vůbec kočkám? 
K tomu by se měl vyjádřit náš černý kocourek Julínek, který jakožto kočka venkovní nevzal do své rozmlsané mordičky více než pět let žádnou granuli. Až…až před dvěma měsíci jsme z mezinárodního veletrhu v Norimberku přivezli několik pytlů OBT pro kočky. Nu tak teď zase nežere nic jiného 🙂

A co nezávislá hodnocení OBT?
Krmivo je zařazeno uznávaným americkým kynologickým časopisem Whole Dog Journal mezi doporučená suchá krmiva pro psy a nezávislý hodnotící server Dog Food Advisor OBT udělil 5 hvězd z 5.

A nakonec?
Dobrou chuť vašim mazlíčkům a dlouhé zdraví.

Oven-Baked Tradition

Ohodnoťte tento článek

Může se Vám líbit...

 • Eva Koždoňová

  Dobrý den. Musí se pečené krmivo namáčet? Pokud ne, mohu ho namáčet?

  • DoktorkaRomana.cz

   Dobrý den paní Evo,
   bez problémů můžete namáčet. Sami dvěma z našich psů OBT granulky namáčíme a třetí je zase baští suché. Takže bez problémů.
   Přeji krásný den
   Roman Přikryl

 • Vladimír Mataj

  Dobrý deň, rád by som sa informoval, či ponúkate už krmivo pre mladých psíkov veľkých plemien (7mesačný Hovawart). Akým spôsobom je možné Vami ponúkané krmivá zakúpiť na Slovensku?

  Ďakujem za odpoveď,

  Vladimír Mataj

  • Doktorka Romana

   Dobrý den pane Mataji,

   receptura OBT pro štěňata velkých plemen je plně vyhovující Grain Free. Momentálně se nám vychystává kontejner v Kanadě tak doufám bude do konce měsíce u nás na skladě. Výběr bude k kuřecí a rybí receptury.

   Na Slovensko zasíláme přímo od nás. Můžete tedy poté objednávat přímo ze stránky http://www.DoktorkaRomana.cz. Jen si v horní liště překlikněte z měny CZK na Euro.Při objednávce 2 balení již Vás vyjde doprava na necelá 3 Eura.

   Přeji Vám krásný den
   Roman Přikryl

  • DoktorkaRomana.cz
 • Pavlína Nováková

  Dobrý den,
  mám 9měsíčního drsnosrstého jezevčíka. Dosud jsme krimili Acanou, ale bohužel mu nějak přestala chutnat. Proto jsem znovu studovala tabulku hodnocení krmiv, kterou jste tu před nedávnem publikovali. Rozhodovala jsem se mezi Orijen a OBT a nakonec jsem zvolila OBT. Pejskovi moc chutnají, což je asi nejdůležitější. Ale trochu mě zarazilo, když jsem se dívala na „analytické složky“, že Orijen má 38 % hrubého proteinu, kdežto OBT jen 28 %. Tenhle problém mám dlouhodobě – potřebovala bych tabulku, kde dvě různá krmiva mohu porovnat navzájem podle složení – tak, aby vedle sebe byly kategorie, které se dají srovnat, protože vím, že výrobci mnohdy myslí hrubým proteinem něco jiného než jiní a že s tím dělají různé kejkle, aby to jejich krmivo vypadalo líp. V sušině má OBT 52,3 % masa, kolik má Orijen jsem nějak nenašla. Které je podle Vás lepší? Čím bych se jako spotřebitel měla hlavně řídit – hrubým proteinem, obsahem masa v sušině, obsahem bílkovin nebí čím vlastně? Děkuji mnohokrát, Pavlína Nováková

  • Doktorka Romana

   Dobrý den Pavlíno,

   věřte mi, nedáváte jednoduché otázky :-). Nicméně k věci.

   Spotřebitel krmiva pro psy je ve složité situaci. Něco jako nejlepší nebo ideální prostě neexistuje. Jak jsem v komentářích již mnohokráte poznamenal, každý pejsek je originál a jako k takovému je k němu potřeba při výběru krmiva přistupovat. Bohužel neexistuje ani tabulka do které by se dalo nakouknout a bylo v ní vše seřazeno hezky vedle sebe pro snadné porovnání.
   Čím se tedy jako spotřebitel řídit? Buď můžete nakouknout do rádce krmiva pro psy a nebo každé krmivo podrobíte souhrnnému zkoumání.

   Co vše je třeba vzít v potaz:

   • je v krmivu 30% masa v sušině a více? A jak to zjistit?
    • Každá deklarace obsahu surovin v krmivu by měla být psána dle zákonných norem t.j.měla by uvádět suroviny od té, které je v krmivu nejvíce sestupně až po tu, které je nejméně. Pokud budeme vycházet z faktu, že výrobce "nešvindluje".
    • Je-li u jednotlivých masných surovin popsán obsah masa v procentech mělo by stačit jej sečíst a vyjde Vám obsah masa v sušině.
    • Pokud zde uveden není porovnejte si položky uvedené na 1-10 místě v deklaraci. Pokud se maso nebo masová moučka nacházejí na některém z prvních dvou míst a zároveň krmivo neobsahuje kukuřici, hrách nebo sóju (tzv.rostlinné bílkovinné boostery) a zároveň je uveden obsah bílkoviny nad 22% máte vysokou pravděpodobnost, že krmivo obsahuje minimálně 30% masa v sušině a více
   • je horší krmivo, které obsahuje 22%- 30% bílkoviny než krmivo, které obsahuje více neř 30%?
    • v žádném případě tomu tak být nemusí pokud obsahuje:
     • masa v sušině nad 30%+
     • kvalitní deklarované suroviny (tedy žádné vedlejší živočišné či rostlinné produkty)
     • nealergizující suroviny (nikoli soju, kukuřici, pšenici, lepek atd…)
    • vysoce proteinová krmiva 30+ jsou svojí vlastní třídou krmiv vycházející z určité krmivářské filozofie. Dle mého názoru není třeba psa, který není pracovně či sportovně v enormní zátěži krmit těmito krmivy. Krom toho existují studie, které se věnují škodlivosti nízkoproteinových krmiv, ale i vysokoproteinových krmiv, ale to by vydalo na samostatný článek
    • protein v krmivu se dá nahnat i rostlinnými boostery jako je soja, hrách a kukuřice, stejně tak jako hydrolizovanými živočišnými proteiny. Tato filozofie mi však není blízká.

   Tak tedy alespoň ve skratce čím začít když chcete vybrat pro svého pejska to správné krmivo.

   Schválně jsem se nevěnoval různým druhům "úpravy" deklarací tak, aby vypadaly pro zákazníka hezky. To by bylo opravdu na dlouho.

   A ještě drobnost na závěr. Takto můžete posuzovat extrudovaná, pečená a lisovaná krmiva. U sušených je to zase trošku jinak.

   Snad jsem pomohl
   Roman Přikryl

 • Eva Kociánová

  Dobrý den,
  jde u Vás objednat OBT pro štěňata velkých plemen (http://www.ovenbakedtradition.com/en/our-products/dog-food/large-breed/puppy)?
  Mám 4,5-měsíční fenečku rotvajlera.
  Děkuji.

  • Doktorka Romana

   Dobrý den paní Kociánová,

   momentálně jsme přivezli první kontejner, který neobsahoval krmivo pro štěňata velkých plemen. Bio Biscuit ještě neměli pro toto krmivo certifikát EU. Pro dosažení požadovaného efektu doporučuji do 6 měsíce krmit Oven-Baked Tradition Puppy Chicken medium a od 6 měsíce 1/2 na 1/2 míchat Oven-Baked Tradition Puppy Chicken medium s kterýmkoli Adult krmivem. Od 12 měsíce už by mělo být OBT pro velká štěňata k dispozici. Děkuji za pochopení

   Přeji Vám krásný den

   Roman Přikryl

 • Dagmar Homolová

  Dobrý den, velice mě zaujalo vaše nové krmivo. Mám půl ročního maltézáčka a zatím krmím granulema Platinum. Chtěla bych vědět zda bych mohla přejít na Oven- Baked TRADITION .Ve složení jsem objevila mrkev. Nerada bych měla barevného maltézáčka. Ještě bych ráda věděla váš názor na granule Artemis.
  Děkuji za odpověď s pozdravem Dagmar Homolová

  • Doktorka Romana

   Dobrý den paní Dagmar,

   vezmu to popořádku 🙂

   Změnu barvy srsti způsobuje betakaroten, který je obsažen ve veškeré zelenině. Ano v mrkvi je ho více. Prošel jsem si složení OBT Puppy:
   čerstvé kuřecí maso (19,9 %), žito, kuřecí moučka (18,8 %), ječmen, řepkový olej, rybí moučka, rýže, oves, hrách, lněné semínko, lososový olej, vejce, mořská sůl, špenát, jablka, banány, borůvky, brokolice, brusinky, řasy, sladké brambory, inulin, glukosamin, Yucca Schidigera, chondroitinsulfát, rozmarýn
   a mrkev jsem tam nenašel. Proto věřím, že Váš pejsek bílým zůstane 🙂

   Artemis je jistě nadprůměrné krmivo, které lze jen doporučit.

   Krásný den Vám přeje
   Roman Přikryl